OKUMA  
  SÖZLÜK  
  DEYİŞLER  
  KURSLAR  
  YAYINLAR  
  YUNANİSTAN  
  TERCÜMANLIK  
 
E-mail
Şifre
 

   Kısa Öyküler
   Sizden Gelenler
   Sınavlar
   Deyimler - Atasözleri
   Editörden
   Site Hakkında
   Sorularınız İçin
   Bize Ulaşın
   Faydalı Linkler
 
 
KURSLAR
Kur Bilgileri

Başlangıç Düzeyi: Yunancaya yeni başlayanlar ya da Temel Yunanca yapılarıyla ilk defa tanışacak bireyler için hazırlanmıştır. Öğrenciler, bu beceri düzeyinde dil öğrenmenin temelini oluşturan okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerileriyle tanışırlar. Her dersin sonunda öğrenilenleri değerlendirmek üzere hazırlanmış bir test sunulur.

 

Başlangıç Üzeri Düzeyi: Başlangıç düzeyinin üzerine yapılandırılan, başlangıç üzeri düzeyi, dil becerilerinin en önemlileri olan okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini, daha ileri düzeydeki aktiviteler ile geliştirmeyi hedefler. Bu kurs, Yunanca dinleme ve okuma becerilerinde temel bilgilere sahip bireyler için hazırlanmıştır. Başlangıç üzeri düzeyi, öğrencileri daha karmaşık cümle yapıları ve konuşma kalıpları ile tanıştırır ve daha ileri düzeyde yazma alıştırmaları ile bu beceriyi geliştirmeyi hedefler. Her dersin sonunda öğrenilenleri değerlendirmek üzere hazırlanmış bir test sunulur.

 

Orta Düzey: Orta düzey, öğrencilerin gelişmekte olan temel dil becerilerini çok çeşitli dil bağlamları ile zenginleştirmeyi hedefler. Dersler, 4 bölümden oluşur: kelime, resim, gramer ve dinlediğini anlama. Derslerin her biri, günlük yaşam etkinlikleri, insanın sosyal çevresi ile ilgili ilişkileri ve kentsel yaşam gibi farklı temalar üzerine yapılandırılmıştır. Ayrıca, bu seviyede etkin ve güncel konularla güçlendirilmiş çok çeşitli dinleme becerisi geliştirici materyaller de bulunmaktadır. Öğrenciler Yunanca okuma becerilerini geliştirme aşamasında, cümle yapısından paragraf yapısına geçerek, okuduğunu anlama becerilerini daha ileri seviyeye yükseltirler.

 

Orta Üzeri Düzey: Orta düzeyinin üzerine yapılandırılan orta üzeri düzeyi, çok daha komplike derslerden oluşmaktadır. Dilin morfolojisi ve söz dizimini anlamaya yönelik çok sayıdaki dilbilgisi ve sözcük alıştırmaları, yoğun dinleme ve okuma alıştırmaları içermektedir. Öğrencinin Yunanca sözcük dağarcığının gelişmesi ve orta derece zorlukta okuma parçalarını kolaylıkla anlayabilir hale gelmesi hedeflenir.

 

İleri Düzey: Öğrencilerin dikkatini, dilbilgisi ve sözcük alıştırmalarında daha soyut konularda yoğunlaştırmayı hedefler. Bu düzeydeki öğrenciler, Yunancayı temel yapılarıyla kullanabilen öğrencilerdir. Bireyler, güçlenmiş olan dil becerilerini, yönlendirici alıştırmalar ve uygulamalarla daha fazla geliştirme olanağı bulurlar. Bu düzeydeki öğrenciler, karmaşık yapıdaki metinleri ve konuşmaları anlama düzeyine ulaşırlar.

Kısa Öyküler | Sizden Gelenler | Sınavlar | Deyimler - Atasözleri | Editörden | Site Hakkında | Sorularınız İçin | Bize Ulaşın | Faydalı Linkler |
kursunkalem.com - Eğitim Platformu
Copy Right © onlineyunanca.com site içeriği kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-mail:info@onlineyunanca.com